Баскетболният тим на Хебър (Пазарджик)  стана  шампион на  Националната аматьорска

...

Хебър спечели поредна шампионска титла на баскетбол

Баскетболният отбор на Хебър (Пазарджик)  стана  първенец на  Националната аматьорска лига за Южна България.

Пазарджиклии са първенци за втора поредна година.  Финалният шампионат за установяване на първенеца се организира в спортна зала " Васил Левски " като измежду гостите беше и кметът на Общината Тодор Попов.

В шампионата за установяване на крайният победител участваха седем тима. В разногласието за купата хебърци победиха  Монстарс-ГоуТуАдминс  със 106:74 точки. Победителите получиха купа и медали.

В идеалната петица избрана от уредниците попаднаха и двама от състезателите на пазарджишкият отбор - братята Методи и Вангел Илиеви. Останалите са:  Стефан Стайнов (Атлетик 95 Куклен), Иван Стойчев (Пинк Пантерс), Денис Василев (Монстарс-ГоуТуАдминс).

Бяха раздадени и самостоятелните оценки. За най-хубав блокировач и герой бе определен  Калеб Акенс (Сборная). Най-добър " апаш " стана Кристиан Милев (Атлетик 95 Куклен), а наградата за най-хубав подавач отиде при Методи Илиев (Хебър). Най-добър изпълнител е  Иван Стойчев (Пинк Пантерс).

Вангел Илиев от Хебър отнесе два наградата - най-полезен играч и за баскетболист с най-голям коефициент.

Източник: marica.bg